Fenntarthatóság - szubjektíven

Vágj bele!

Összeszedtem néhány olyan egyszerű lépést, ami segíthet elindulni a fenntarthatóság felé vezető úton. Energiatakarékosság, környezetvédelem, emberi kapcsolatok építése. 

Nincs olyan pici lépés, ami ne számítana! 🙂

villanykörték cseréje – ha kiég, energiatakarékosat vegyünk 

húsmentes hétfő – egy nap a héten, amikor nem eszünk húst, a gasztro rovatban itt a blogon is van pár húsmentes ötlet

húzd ki a töltőt – mobiltöltő, laptoptöltő – nem tudom, miért, de ha nincs a végén a töltendő dolog, akkor is eszik az áramot (jobban belegondolva, lehet, hogy a bennük lévő trafó eszi… nem tudom), szóval húzd ki!

saját zacskóval menni vásárolni – vagy vászontáskákkal… ezeken az én illusztrációim vannak!

az ütődött alma esete – vásároljunk szépséghibás gyümölcsöt és/vagy

leértékelt élelmiszereket – a Tescoban láttam, hogy van egy olyan hűtőpultjuk, ahol az aznap vagy másnap lejáró termékek vannak, talán féláron. Ha tudjuk, hogy még aznap megesszük, vásároljunk innen! Valami elképesztő mennyiségű (100 millió tonna csak Európában) élelmiszer kerül kidobásra évente a világon.

csemegepult – ha felvágottat, sajtot, vagy hasonlót szeretnénk vásárolni, az előrecsomagoltak helyett nézzük meg a csemegepult kínálatát. Az biztos, hogy így kevesebb csomagolást vásárolunk meg; csak tippelek de szerintem kevesebb tartósítószert is, és még az is előfordulhat, hogy a csemegepultos áru frissebb, mint a hűtőpultban hosszasan eltartható társa. Bónusz pont jár érte, hogy két kedves szót váltunk az eladóval 🙂

javíttatás – ha valami elromlik, legalább kérjünk árajánlatot a javításra, mielőtt újat vásárolunk

kreativitás – csak ha kedvünk van hozzá, de akkor nagy öröm valamit elkészíteni magunknak a “bolti kész” helyett

könyvtár – a kedvencem. Azért fenntartható, mert “vásárlás helyett bérlés” ÉS közösség is

közös rendelés – a munkahelyemen egy-egy webshopos rendeléskor körbekérdezik a kolléganők, hogy más is szeretne-e valamit. A közös csomagban az a jó, hogy valószínűleg kevesebb csomagolóanyag kell hozzá, a kőolajlábnyoma pedig mindenképpen csak egyszeres – ahhoz képest, ha mindenki külön-külön rendelne ugyanonnan. Arról nem is beszélve, milyen csapatépítő ereje van, amikor közösen bontogatjuk a csomagot 

újrapapír – ha az egyik oldalára nyomtattál valamit, ami már nem fontos, a másik oldalára simán mehet a bevásárlólista. Egyébként papírtermékeknél, vagy papírcsomagolásnál keressük az FSC jelet, ez azt jelenti, hogy felelős erdőgazdaságból származó fából, minősített gyárban készült a termék.
(Nota bene: szerelmeslevelet inkább “tiszta” papírra írjunk…)

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

A Google és Facebook belépéssel automatikusan elfogadod felhasználási feltételeinket.

VAGY


| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!