Március 22-én van a víz világnapja, így ebben a hónapban a vízre fogunk fókuszálni a kihívásokkal.
Az ivóvíz olyan természeti kincs, amit mi, szerencsés fejlett világban élők, adottnak veszünk. Ha februárban felírtad a vízóra állásokat, most leellenőrizheted, hogy hány köbmétert fogyasztottál egy hónap alatt. A cél most sem az, hogy megvond magadtól a vizet – hiszen létfeltétel – és nem is az, hogy ne élvezhess egy-egy lazító zuhanyozást, ha hosszú volt a napod, vagy jól kifárasztottad magad valamilyen sporttevékenységgel. A hangsúly a megfigyelésen van – légy tisztában a saját vízfogyasztási szokásaiddal, és találd meg azokat a pontokat, ahol javíthatsz rajtuk.
Minden pici lépés számít, a fogmosás közben elzárt vízcsaptól kezdve a szobanövény öntözéshez összegyűjtött esővizen át, a fürdés közbeni zoknimosásig – najó, csak viccelek, ez egy könyvben volt*.
A hónap kihívása nem lesz egyszerű, kis rákészülést igényel: igyál csak vizet folyadékbevitel céljából. Semmi kávé, se tea, kerüld az alkoholt, az üdítőket, gyümölcsleveket, tejet. (Nagyon fontos, hogy enni egyél rendesen, mint eddig, és jóóó sokat igyál, nehogy kiszáradj – csak óvatosan.) A fenti videóban 30 napos kihívást vállaltak a résztvevők – és rettenetesen szenvedtek a koffein-megvonástól, illetve attól, hogy “mit csináljon valaki egy társasági eseményen, ha alkoholt nem ihat” – mindkét jelenség már-már riasztó.
A 100 Fenntartható Tett a saját komfortzónánkról szól, és arról, hogy mi, egyenként, milyen változtatásokat tudunk úgy megtenni a jövő érdekében, hogy közben jól érezzük magunkat a jelenben – így mindannyian magatok döntsétek el, milyen hosszú ideig próbáljátok ki a “víz-diétát”. Ha kiürültek a méreganyagok, pozitív hatásokat is észlelhettek, mint amilyen a hidratáltabb bőr, vagy a nyugodtabb alvás.
Szóval: tűzzetek ki egy célt, valósítsátok meg, aztán írjátok meg a tapasztalataitokat!
*Egészen pontosan az Alkalmi turistában.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: